Управління культури і туризму Херсонської обласної державної адміністрації
Главная страница Обратная связь Карта сайта
«БібліоКре@тив-2013» - Південноукраїнський міжрегіональний ярмарок бібліотечних інновацій

26.06.2013

  Протягом двох днів, 25-26 червня 2013 року у Херсонській обласній бібліотеці для дітей відбувався Південноукраїнський міжрегіональний ярмарок бібліотечних інновацій «БібліоКре@тив-2013», у якому взяли участь працівники дитячих та шкільних бібліотек АР Крим, Миколаївської та Херсонської областей, а також Полтавської обласної бібліотеки для дітей ім.П.Мирного.
  Професійний форум проходив під егідою Української асоціації працівників бібліотек для дітей і до участі в ньому запрошені провідні фахівці із Національної бібліотеки України для дітей, а також заступник головного редактора фахового журналу «Шкільний бібліотечно-інформаційний центр».

  Після екскурсії по обласній бібліотеці для дітей в стилі українського ярмарку відбулась офіційне відкриття Ярмарку інновацій.
  Учасники Ярмарку відзвітували про реалізацію «куплених» минулого року ідей бібліотечних новацій (бібліотеки АР Крим, Херсонської та Миколаївської областей). Обласна бібліотека для дітей, як господар заходу, презентувала власні проекти та програми, спрямовані на промоцію дитячого читання. Це: обласна волонтерська акція «П’ять сходинок до успіху: увімкни бібліотеку!», партнерський обласний проект «ПрофіСтарт: юні обирають майбутнє», партнерський загальноміський конкурс «Велика читацька пригода», проект «17-а сторінка non-stop».
  Калейдоскоп зарубіжних новацій у обслуговуванні читачів-дітей та досвіду співпраці публічних і шкільних бібліотек на користь читача-дитини презентувала Мері Бет Феєр, волонтер Корпусу Миру США в Україні, що працює нині у Херсонській обласній бібліотеці для дітей. Та основне місце на професійному форумі відводиться власне Ярмарку: кожна бібліотека-учасниця підготувала «на продаж» власні оригінальні креативні ідеї, які могли б зацікавити інших учасників заходу. «Плата» за ідею, що найбільше сподобалась, - це зобов’язання втілити її у життя на власних теренах і звіт про реалізацію на ярмарку прийдешнього року. Коло бажаючих «ярмаркувати» з року в рік розширюється. Тож цього разу, окрім пленарного засідання, відбувається також робота у секціях «за інтересами» - окремо дитячих та шкільних бібліотек, зокрема із виїздом до кращих бібліотек Херсонщини.
  Окрім обласної книгозбірні гостям із інших регіонів презентували свої креативні ідеї працівники Каланчацької, Голопристанської, Цюрупинської районних бібліотек для дітей, Новокаховської міської дитячої бібліотеки та Олександрівської сільської бібліотеки Білозерського району - переможці обласного конкурсу інновацій.

  Вперше подібний Ярмарок інновацій відбувся з ініціативи обласної бібліотеки для дітей у Херсоні в 2010 році за участю колег із Автономної Республіки Крим. Наступного року до учасників приєдналися колеги з Миколаєва і було остаточно вироблено основний формат цього фахового заходу: проведення його на базі бібліотек-співорганізаторів почергово (у 2011 році - в Криму, в 2012 році - у Миколаївській області) та у формі «продажу-купівлі» інноваційних ідей, із зобов’язанням реалізувати «придбані» на ярмарку ідеї.